český výrobek
flash
Titulní stránka | Kontakty | O firmě | Technická knihovna | Montáže a stavební práce | Návody, rady, časté dotazy | Reference | Poptávkový formulář

Rolety

Roletové profily

Profily PAU 37, PA 37 a PA 39

Patří k nejpopulárnějším profilům. O úspěšnosti této skupiny hovoří fakt, že rolety z nich vyrobené chrání okna v tisících domech na území celé Evropy. Profily PAU 37, PA 37 a PA 39 jsou úspěšné z důvodu jejich štíhlosti a malé výšce. Díky tomu se profily dokonale navíjejí, zvláště PAU 37 a vejdou se do skříněk malých rozměrů.

Profily : PA 40 a PA 45

Jsou určeny k použití v okenních roletách, ve dveřních otvorech a v nevelkých vitrínách. Profil\y jsou vyšší a hrubší jak předešlé, ale zato stabilnější. Současně dobré průměry navíjení dovolují umístit tyto rolety v nevelkých skříňkách.

Profil : PE 41

Patří do skupiny vytlačovaných profilů (extrudovaných), je doporučen klientům upřednostňujícím bezpečnost. Je velmi odolný proti mechanickému poškození. Roleta vyrobená z profilu PE 41 splňuje požadavky – třída odolnosti proti vloupání 2 – dle ENV 1627 1999. (certifikát shody číslo 053/03). Z důvodu hmotnosti doporučujeme použít elektrické nebo poloautomatické pohony.

Profily : PA 52 a PA 53

Jsou určeny k použití pro okenní rolety velkých šířek, pro dveřní otvory a vitríny. Solidní konstrukce zaručuje velkou tuhost profilů při zachování pěkného vzhledu. Speciální pozornost zasluhuje profil PA 52 z důvodu dokonalých parametrů navíjení, což dovoluje použít skříňky nevelkých rozměrů.

Díky značné různorodosti profilů a díky bohaté barevné škále, je možné vyrobit rolety a navíjené brány splňujíc různorodé užitné a architektonické funkce.

Všechny vyjmenované profily mají Certifikát shody číslo 0114/02 opravňující k onačení výrobku stavebním znakem. Výroba našich profilů probíhá na automatických výrobních linkách technikou studeného profilování plechů (s výjimkou PE 41). Roletové profily jsou vyrobeny z vysoce jakostního hliníkového plechu pokrytého dvouvrstvým lakovaným povlakem vytvořeným systémem PUR-PA, charakteristickým vyšší otěruvzdorností a odolným proti povětrnostním vlivům. Díky vyplňující pěně se tyto profily vyznačují dobrou tepelnou a akustickou izolací.

System pod omitku SP

Adaptabilni systém SP

Podomítkový systém SP je určen k použití v novostavbách. Umožňuje použití optimálních řešení architektům a projektantům. Použití systému v již stávajících objektech předpokládá provedení nutných změn překladu. Roletová skříňka je po provedení fasády neviditelná a zbývající díly tj. revizní kryt a lišty mohou být barevně sladěny s barvou oken. . Prvky systému SP nezasahují do konstrukce okna, dveří a překladu a tím pádem nenarušují energetickou rovnováhu stavby. V tomto systému se rolety vyrábějí pouze ve verzi navíjené předokenní rolety.

Skříňka rolety zabudovaná pod existující překlad plus systém Moskito SP, to jsou systémy pro novostavby. Rolety systému SP jsou součástí fasády budovy. Čelo skříňky je podkladem pro libovolný materiál (např. omítka, kabřinec), čímž se skříňka stává nepostřehnutelným prvkem fasády Moderní provedení skříňky SP dovoluje provádět servisní a údržbové práce rolet bez narušení soukromí obyvatelů. Systém SP zajišťuje dokonalou tepelnou a akustickou izolaci, protože dodatečné uzavření otvoru nezasahuje do konstrukce překladu, okna a dveří a tím pádem nenarušuje jejich izolační vlastnosti.

Systém SP je možné využít při rekonstrukci – výměně oken. Pružnost použití tohoto systému dodatečně podtrhuje fakt, že rolety SP jsou nabízeny v mnoha barevných odstínech.

V systému SP nabízíme rovněž protihmyzové sítě, které poskytují uživateli skutečnou ochranu před hmyzem a zachovávají přístup světla a čerstvého vzduchu do místností.

Nadokenní systém SKN

Adaptabilni systém SKN

Systém SKN je určen k použití v novostavbách. Umožňuje použití optimálních řešení architektům a projektantům. Skříňky SKN jsou hotovými stavebními prvky připravenými pro architekty a stavební firmy. Díky speciální technologii a použití tvrdého polystyrenu je zajištěno bezproblémové dokončení fasády budovy. Do té doby to byl jediný druh podomítkových skříněk, které byly později nahrazeny systémem Integro.

V tomto systému je možné provedení rolety pouze ve verzi navíjené dovnitř.

Adaptabilni systém SK

Adaptabilni systém SK

Adaptabilní systém je určen pro použití ve stávajících budovách. Roleta je navíjená do hliníkové skříňky umístěné na stěně nebo v okenním či dveřním otvoru. Skříňka se v tomto případě stává dekoračním prvkem přizpůsobeným vzhledu budovy. V tomto systému nabízíme tyto typy skříněk:

  • čtverhranné v systému SK;
  • oválné v systému OVÁL

Vyšli jsme vstříc našim zákazníkům a našli jsme moderní a funkční řešení ve formě systému Ovál. Dosavadní vyzkoušená a bezchybná roletová technika je spojena s elegantní a moderní skříňkou a hliníkovou lištou oválného tvaru. Díky této nezvyklé formě je možnost vtisknout každé fasádě individuální charakter.

Systémy ovládání rolet

Pohony, které jsou na trhu k dispozici, můžeme rozdělit do tří skupin : ruční, poloautomatické a automatické.

Aluprof má ve své nabídce ruční pohony navíjecí nebo z převodem. Nejpopulárnější jsou navíjecí pohony. Používají se pro typové rolety, mají malé rozměry. Pro větší a těžší rolety se doporučuje použít pohony z převodem.

Do skupiny poloautomatických pohonů řadíme především různé pružiny a klikové mechanismy. Klikové mechanismy se používají nejčastěji pro rolety větších rozměrů. Často se používá jako kompromisní řešení, kdy roleta je příliš těžká pro ruční pohon na jedné straně a na druhé investor nechce zvedat náklady na pohon elektrický. K poloautomatickým pohonům řadíme také pružiny. Mohou být použity u každé rolety jako pomocný mechanismus.

Poslední skupinou jsou pohony elektrické. Zajišťují komfortní obsluhu rolet. U rolet velkých rozměrů se používají povinně, v případě menších rolet dle potřeb a možností investora. Firma Aluprof nabízí také dálkové ovládání rolet bez nutnosti použití kabelů mezi samotnými roletami a přepínačem.

Havarijní ruční pohon umožňuje obsluhovat rolety v případě výpadku napětí.